This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Kontakt

WSD   STO  SOF   FAF  TOK   fb fb-fz  

By skontaktować się z nami pisz na adres:  ziebinski.michal@op.pl

ULOTKA – 1 – wydrukuj, skopiuj, rozdawaj lub powieś na tablicy ogłoszeń.

ULOTKA – 2 – duża – jpg – do wysyłania mailem

Informacje i komunikaty dotyczące Forum-Z.  😉   

Do piszących komentarze

By ułatwić publikowanie komentarzy proszę autorów o zachowanie dwóch zasad:

1. Komentarz powinien być rzeczowy i krótki. Przy panującym zalewie informacji, długich komentarzy nie będą ludzie czytać. Ponadto, jeśli w tej chwili na niektórych stronach jest już ponad czterdzieści komentarzy, to dając krótkie komentarze stwarzamy szanse na ich przeczytanie.

2. Nasza akcja jest apolityczna, prosimy więc by unikać ocen ugrupowań politycznych, oraz uwag na tematy polityczne, narodowościowe, rasowe. Nam chodzi o naprawę wymiaru sprawiedliwości i tego będziemy się trzymać.

Jednocześnie pragnę przeprosić autorów których komentarze się nie ukazały. Mogło się to stać z dwóch powodów. Po pierwsze system Word Press którym się posługujemy wprowadza automatyczną kontrolę słów i jeśli w tekście znajdują się słowa uznane za niedopuszczalne, otrzymuję komunikat, że tekst nie został aprobowany a ponowna kontrola odbędzie się za kilka tygodni. Drugą przyczyną jest niespełnienie wymogów określonych w punkcie 1 i 2. Czasami decyduje o tym, niestety,  jedno zadanie. Proszę o wysoką kulturę wypowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich

Michał Ziębiński 

 

 

 

 


	

70 komentarzy “Kontakt”

 1. Od kilkunastu lat walczę o sprawiedliwość jednak bezskutecznie, komornik i wierzyciel doprowadzili do utraty pracy a następnie sprzedali nowy dom za 250 tys .Warto dodać że komornik wysłał zajęcie do pracodawcy nie mając tytułu wykonawczego.
  Nie pomogły skargi na operat wszystko oddalano mimo złożonej skargi na operat sędzia najpierw pozwolił komornikowi sprzedać nieruchomość a następnie rozpoznał skargę na komornika i operat.
  Biegły w operacie wpisał w klauzulach że jest on ważny 12 m-cy jednak sędzia uważa inaczej i sprzedał nieruchomość na nieważnym operacie prawie 3 lata dokonał też przybicia mimo że w Polsce obowiązuje dwuinstancyjność.Sprawę opisał głos wągrowiecki ale pewnie nikt z niezawisłych się tym nie przejmie .Serdecznie pozdrawiam i popieram całym sercem walkę ze sprawiedliwością a raczej niesprawiedliwością .Nie wiem co będzie dalej tel.518 292 137może ktoś pomoże

 2. Popieram akcję w całości,Sądzę jednak, że tak wolna akcja niezbyt dużo może, Zyjemy w kraju dominujących nigdy nie karanych oszustów wymiaru sprawiedliwości.Kliki są tak mocne,że nie radzi sobie z tym premier który błędnymi posunięcia,i doprowadził do bezkarności sędziów a w scczególności prokuratorów.Propagować trzeba hasło zawiniłeś prokuratorze dopuściłeś się czynu oszustwa prokuratorskiego o znamionach czynu z art 231 par 1 to składam zawiadomienie o przestępstwie po konsultacji z prawnikami. Nie obra,zamy bo nie o to chodzi. W każdum przypadku inny prokurator w zmowie kliki sporządzi Postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia wobec uwaga braku interesu społecznego lub innych sztuczek. Narzeka sięw mediach na prokuratorow środka zła i degeneracji w wolnej Polsce. Walczę z tym swoimi s posobami i aż śmiech bierze prokuratura czuje ciecz na twarzy, ale twierdzi, że deszcz nie pada. W polsce prokurator nie może b yć największym oszustem nie ma na to przyzwolenia społecznego. nie będzie lepiej do czasu kiedy właśnie tyacy oszuści zostaną wyprowadzani z wymiaru sprawiedliwości. Moje stwierdzenia oparte są o szeroki materiał dowodowy, który wpłynąl do Prokuratury apelacyjnej we wrocławiu i o dziwo mimo zarzutów o przestępczość zorganizowamą właśnie w prokuraturze skiertowano sprawę do jednej z prokutatur województwa opolskiego. cdn

 3. Mam wiedzę, która by się na pewno przydała. Niestety sądy robią z najmądrzejszego idiotę jak całkiem przeciętne złe firmy…. W każdej dziedzinie nie postępowały tak jak trzeba. Mój blog w emailu….
  Przy okazji: byłem przy budowie tamy we Włocławku. Strażnik krzyczał, żeby nie fotografować… Pozdrawiam

  1. Od 5 lat walczę w pojedynkę i wielokrotnie w komisariatach pluli na mnie gdy mówiłam o konstytucji. Próbowałam zeby mi ktoś pomógł.Jestem zniesławiana iznieważana. udaremniaja badania lekarskie w celu nazwania mnie chorą psychicznie i uciszenia . Obecnie prywatnie zrobiłam badania mam pourazowe guzy typu glejak. Sięgnęłam więc po pomoc do stowarzyszenia. Nie poradzę sobie sama. Nie jest prawdą że pomagają. Pan adwokat Ślęzak kazał mi sobie samej pisać do sądu bo oni nie są instytucją charytatywną. Gdy poprosiłam o rozmowę z adwokatem stowarzyszenia zadzwonił do pani mecenas i powiedział ” ona myśli że jej powieasz co innego”. Gdy się rozpłakałam wyproszona już na korytarz pięknej rezydencji na ul. Korfantego w Katowicach usłyszałam – ” a co pani myślała że jesteśmy instytucją charytatywną. ” Jestem 54 letnią kobietą a młokos tak mnie potraktował. Poprostu państwo w panstwie nagłaśnia sprawy przedsiębiorców w których adwokaci sami sobie nie poradzą i jeszcze z podatku pomagamy im utrzymać rezydencje. Taka jest prawda. Nie narażają sie dla biednych.

 4. kiedy polskie niezawisłe organa zaczną pracować normalnie i serwować wyroki na bandytów to muszą zaistnieć następujące przypadki z natury uciążliwe: i tak prorocy i ssr powinni być gwałceni i bici aby zrozumieli że to nie jest dobre, potem powinni zostać z ofiar uznani winnymi i osadzeni w zakładach z których powinni wyjść po 3 lub 8 latach i zostać przeproszeni uściskiem dłoni prezesa za oczywistą pomyłkę pisarską innego ustawowo niezawisłego organu. Po kilku dniach powinni dowiedzieć się że są zakażeni jakąś zarazą a organ na to ma odpisać ze też mu przykro. Zrujnowani psychicznie i fizycznie gdy dojdą do siebie będą mogli wydawać osądy. na temat kolegów z grupy zawodowej. Czarny scenariusz ale skorumpowanych świń nic innego nie nauczy jak nieszczęścia, te same które serwują innym, pasąc się na krzywdzie ludzkiej.

 5. Jak długo będziemy słuchać niektórych polityków że mamy” państwo prawa”co od razu ich dyskwalifikuje. Jest to przerażające że po tylu latach wolności prawie nic nie zrobiono.
  Oczywiście można się domyślać dlaczego. Historia ich oceni.

 6. Z pełnym szacunkiem popieram działalność. Ten chory system należy wytępić , niszczą uczciwych
  Polaków. Złodziej i bandyta ma większe prawa jak człowiek uczciwy. Okrutny system. Jako kraj
  upadamy i cofamy się w rozwoju. Jak długo jeszcze wytrzymamy ?

 7. Moim zdaniem, należałoby najpierw zainteresować sprawą mniejsze , lokalne media, aby wytworzyć efekt śnieżnej kuli.Gdyby posługując się internetem,skoordynoować akcję , skupiajac się sukcesywnie na kolejnych tytułach gazetowych, telewizjach lokalnych czy portalach społecznościowych,to taki efekt można naprawdę szybko wywołać.SAMO CHWILWE ZABLOKOWANIE SERWERÓW POPRZEZ DUŻĄ LICZBĘ WEJŚĆ NA STRONĘ KONKRETNEGO MEDIUM, ZMUSZA DO PODANIA INFORMACJI O PRZYCZYNIE.a PRZYCZYNA TO ,, FORUM -Z”Wśród osób wpisujacych się na liste poparcia,na pewno znajdą się tacy którym ta tematyka nie jest obca.Może ktoś mógłby udzielić wsparcia technicznego, pomógłby opracować strategię.Bazę takich mediów które poddalibyśmy swoistemu cyberatakowi, moglibyśmy stworzyć wszyscy,wystarczy zaapelować o nadsyłenie adresów e-mail-owych swoich lokalnych mediów.Poprzez odpowiednią koordynację działań, nagłośnienie tematu jest możliwe do tego stopnia aby te większe, znaczące, same się tym zainteresowały.Dlaczego nie facebook?Tam informacja rozprzestrzenia się lawinowo.Może przeoczyłem-sprawdzę, ale nie rzuciło mi się jakoś aby strona na facebooku istniała.Nie wiem ile osób aktywnie Pana wspiera, ale sam Pan tego raczej nieogarnie.Trzeba też stworzyć przejrzystą jakby skróconą informację w punktach, z jednej strony maksymalnie ograniczoną, ale poruszającą najważniejsze kwestie, coś, co można by do takich mediów wysłać aby zainteresowały się resztą, taki gotowiec , aby nie musieli sami nic pisać prócz paru słów wstępu.Zarys jest dobry, kwestia ubrania w odpowiednią grafikę, bo obraz przemawia bez konieczności poświęcania czasu na czytanie do którego w pierwszej chwili powinien skłonić obraz.Niestety sam nie posiadam szerszej , praktycznej wiedzy w tej materii,choć podstaw musiałem rok temu nieco,,liznąć” z konieczności.

 8. Tytuł strony powinien brzmieć – ZBUDUJMY OD NOWA WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI.
  Dotychczasowego bagna naprawić się nie da.
  1.Zmiany trzeba zacząć od ustanowienia nowego sposobu stanowienia prawa.
  2. Nowe prawo powinno zawierać odpowiedni mechanizm i obowiązek zgłaszania złego działania ustanowionego prawa, przez wszystkich zatrudnionych w wymiarze sprawiedliwości oraz sposób analizy zgłoszeń i dokonywania zmian.
  3. Wszyscy zatrudnieni w wymiarze sprawiedliwości, powinni podlegać okresowej ocenie. Koniec z dożywociem zatrudnienia i przywilejów dla nieuków i nieuczciwych.
  4. Brak jakichkolwiek sensownych standardów, kto może być biegłym sądowym oraz odpowiedzialności z ekspertyzy.

  1. Zgadzam się z wypowiedzią Inżyniera przedsiębiorcy z 14 października.
   Nie tylko sędziowie i prokuratorzy są gnuśni i nie do zreformowania.
   Tak samo wygląda sprawa personelu pracującego w sądach.
   14 października miałem być świadkiem w Sądzie w Piszu, przyjechaliśmy w pięć osób
   na ustaloną godzinę tylko po to by zobaczyć odręczną notatkę
   „Wyżej wymieniona sprawa nie odbędzie się”
   No cóż, sąd pewnie ma prawo odwołać sprawę z wokandy, ale na pewno nie ma obowiązku
   powiadomić o tym zainteresowanych!!
   Jeden ze świadków biorąc poważnie wezwanie na rozprawę przyjechał aż ze Ślaska,
   ale kogo z tego zaśmieconego bagna zwanym Sądem w Piszu to obchodzi?
   Identyczna sytuacja dwa tygodnie później, rozprawa wyznaczona na 30 października
   odwołana bez powiadomienia kogokolwiek, nauczony doświadczeniem telefonuję do śmieciarzy
   i nie jadę 550 km na próżno, ale wiem że inni świadkowie się zjawili na wyznaczony termin, choć…niepotrzebnie.
   Tłumaczenie sekretarki mętne i niechętne, podobno jakaś sprawa w jakimś tam sądzie blokuje prowadzenie spraw w sądzie w Piszu, Być może tak właśnie jest, ale dlaczego żadna z gnuśnych bab nie wpadnie na pomysł
   by powiadomić o odwołanym terminie osoby wezwane do stawiennictwa??
   Do głowy przychodzi tylko jedna odpowiedź, bo ma ich wszystkich w ….zadzie grubym, leniwym i zadowolonym z bezmyślnej gnuśności.

   Tego bałaganu z naleciałościami arogancji nie ma sensu reformować, trzeba zniszczyć ogniem i mieczem by móc zbudować od nowa.
   Tam panuje jeszcze głęboka komuna, i choć ludzie tam pracujący w większości już nie pamiętają tamtych czasów, to jednak duch w murach pozostał i kryjąc się po kontach zaraża bezmyślnością, tumiwisizmem i arogancją zdrowe jednostki czyniąc z nich karykatury pracowników instytucji istniejących dla dobra obywatela!!

 9. Dzisiaj szczerze się uśmiałam, przez łzy oczywiście. I opadły mi ręce. Otóż w 2009 roku pracownik w firmie, której świadczyłam usługi założył sprawę w Sądzie Pracy. Miałam tam zeznawać jako świadek. Dzisiaj, 10 października 2013 roku orzymałam wezwanie do stawienia się w sądzie w………marcu 2014 roku! Obym nie zapomniała……….

 10. Należy jak najprędzej znieść immunitet prokuratorski i sędziowski, bo to jest źródłem wszelkiego zła. Bezkarność panów prokuratury powoduje, że zatracili oni wszelkie poczucie rzeczywistości, a moralność ich jest pod wielkim znakiem zapytania. Za swoje błędy zawodowe odpowiada lekarz, kierowca, inżynier, pielęgniarka, policjant- to dlaczego nie może odpowiadać prokurator? Należy ich bezwzględnie obarczyć odpowiedzialnością zawodową i karną za błędy zawodowe, a wówczas będzie mniej spraw w sadzie, bo przestaną oni bezmyślnie wnosić oskarżenia. Za nic ma się argument, że gdyby ich obciążyć odpowiedzialnością to przestaliby wnosi oskarżenia. Wnosiliby! – podobnie jak policjanci odpowiedzialni karnie za użycie broni, używają jej.
  Niestety, żadna władza nie podjęła się do tej pory reformy tej stalinowskiej ustawy o prokuraturze, bo jest ona tak silna, że każdego, kto podjąłby się ją ruszyć, jest w stanie umoczyć w jakąś aferę kryminalną i wsadzić do pudła. Dopiero gromki i zdecydowany opór społeczny w postaci obywatelskiego projektu ustawy i prokuraturze, napisanej np. na wzór niemiecki, mógłby w przyszłości przynieść pozytywny efekt w postaci posiadania ustawy o europejskich standardach.

 11. Instytucje Finansowe FISKUS WYMAGA Kompleksowego leczenia ponieważ jego działania skierowane sa na wyniszczenie Polskiej przedsiebiorczości o której to tak bardzo mówił NASZ KOCHNY PREZYDENT WAŁĘSA . POLACY WRACAJCIE DO KRAJU I BIERZCIE GOSPODARKĘ W SWOJE RĘCE.

 12. „Szydłowieckie Samorządowe Amber Gold”
  Zakład Budżetowy Gminy Administracja Budynków komunalnych dawniej , obecnie Samorządowy Zakład Usług Komunalnych wykonywał powierzone przez Wspólnoty Mieszkaniowe ( właścicieli lokali mieszkalnych w Wspólnotach Mieszkaniowych) obowiązki Zarządcy nieruchomością Wspólną i pobierał od właścicieli lok. mieszkalnych zaliczki na zarząd nieruchomością wspólną. Z zaliczek tych Gmina/ABK powinna regulować zobowiązania wspólnot wobec dostawców. Środki te były przywłaszczane i nie przekazywane dostawcom wody i ciepła. W konsekwencji Wspólnoty mieszkaniowe a nich indywidualni właściciele lokali mieszkalnych wprowadzeni zostali w spirale długów. W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Przysusze ośrodek Zamiejscowy w Szydłowcu prowadzi postępowanie w sprawie niedopełnienia obowiązków przez Burmistrza Andrzeja Jarzyńskiego z art.231 kk par.1 Sygnatura akt Ds. 137/13. Proceder ten Gmina Szydłowiec realizowała od 2005 roku. Wspólnoty Mieszkaniowe w wyniku prawomocnych wyroków sądowych odzyskują przywłaszczone pieniądze na drodze cywilnej.
  Droga karna czyli Śledztwo prokuratorskie utknęło w miejscu i co jakiś czas jest zawieszane i wznawiane, nie ma żadnych efektów. Sprawa od 2 lat nie ujrzała wokandy sądowej i chyba nie ujrzy. Winni nie zostaną ukarani taka w Polsce sprawiedliwość.

 13. Witam. Popieram wszelkie działania, które przyczynić się mogą do prawidłowego funkcjonowania państwa. Uważam, że należy wejść w porozumienie ze stowarzyszeniami funkcjonującymi na rzecz walki o praworządność w naszym kraju. Następnym krokiem jest założenie partii politycznej i przystąpienie do wyborów parlamentarnych. Tą drogą będzie można dokonać zmian w naszym państwie. Pozdrawiam.

 14. Zgadzam się wymiar sprawiedliwości trzeba zmienić i zgadzam się na ;likwidację immunitetu,
  na powołanie specjalnej komisji na wzór Anglii z zadaniem dyscyplinarnego karania sędziów za niesłuszne wyroki -za złe , niedbałe, celowo żle prowadzone procesy i idiotyczne wyroki szczególnie karanie do wydalenie z tej służby włącznie. Nie zgadzam się na konkursy bo to fikcja i brak odpowiedzialności. sędzia ma być mianowany na podstawie zdobytego doświadczenie i wykształcenia.
  Za skandaliczne wyroki kara obowiązkowa to zamiatanie ulicy przez okres 10 m-cy jako praca podstawowa.

  1. Konkursy i wybory nie wykluczają mianowania – to zrozumiałe i oczywiste. Chodzi o to by upublicznić proces wyboru i wprowadzić do tego procesu organizacje publiczne i internet.
   admin

 15. Chore państwo, Wymiar Sprawiedliwości rodem z PRL z przywilejami, immunitetami, brakiem odpowiedzialności za decyzje. Wysokie apanaże, niepłacenie składek na ZUS, ale wysokie emerytury. Korupcja i ciągnące się w nieskończoność procesy z kolejnymi porażkami w Strasburgu zawstydzające Polskę w świecie! I to wszystko w Rzeczypospolite3j Polskiej mieniącej się Państwem Prawa!!!!
  Czas na radykalne zmiany!!!

 16. Wymiar Sprawiedliwości w Polsce to Państwo w Państwie!
  Czas skończyć z nieuzasadnionymi przywilejami! Wysokie apanaże i w konsekwencji emerytury bez odprowadzania składek na ZUS! Kwitnie korupcja, procesy ciągną się w nieskończoność, brak pełnej odpowiedzialności za decyzje, kolejne przegrane procesy w Strasburgu będące wstydem dla Polski, lista negatywów jest długa. Jeśli Rzeczpospolita Polska ma się mienić Państwem Prawa, to czas na konkretne zmiany, bo czas ucieka a my pogrążamy się w bagnie bezprawia, bandytyzmu i rozpaczy bezsilnych obywateli!

 17. Procesuję się od dwóch lat z oszustem, który działał na skalę krajową. Dla wszystkich jest oczywiste że dawno powinien za to odpowiedzieć karnie, jednak sądy są tak pomysłowe, ze to właśnie jemu przyznają nakazy zapłaty i klauzule wykonalności, tylko dlatego że byłam bardzo chora i nie odebrałam zawiadomienia na rozprawę. Komornik wielkie panisko bezczelny i arogancki Im również należałoby odebrać większość uprawnień, bo niby w świetle prawa doprowadzają do ludzkich dramatów. Powództwa o pozbawienie tytułu wykonawczego tez są rozpatrywane pobieżnie, aby tylko pozbyć się tego namolnego człowieka, który za dużo wnika i chce być mądrzejszy od sędziego. Jesteśmy już tak umęczeni tą niemocą i strachem przed utratą życiowego dorobku, że zastanawiamy się z mężem czy doczekamy pozytywnego i sprawiedliwego wyroku.
  Boli tym bardziej, że zawsze żyliśmy jako prawe osoby i nigdy nie mieliśmy żadnych konfliktów z prawem.

 18. A co powiecie na to iż moja firmę działalność jedno-osobową pracownicy UKS kontrolują już 5lat!!! wystawiono mi ponad 300wezwań! po odstraszano kontahentów ,a przez 5lat utrzymuje 2adwokatów i zespół dosadców żona i dzieci mi odparowały zwróciće uwagę na wynik 5lat x 300wezwań non stop !!!

  i mam iż dość ja i moja rodzina właśnie sie pakujemy wyjeżdżamy niech choroba dalej toczy ten kraj
  nigdy nie ukradliśmy ani złotówki a czujemy się jak złodzieje

 19. Przerażającą jest opieszałość sądów w ferowaniu wyroków. W praktyce odbywa się to tak, że sędzia nie znający się na niczym, tylko na przepisach prawa, ma rozstrzygać co jest prawdą, a co fałszem. Nic dziwnego, że werdykty sędziowskie nadają się przeważnie jako teksty do kabaretu. Jeżeli sędzia powołuje biegłego, to sprawa się rozciąga na 21/2 do 4 1/2 roku. Ostatecznie mając op0inię biegłego sędzia i tak podejmuje decyzję według własnego uznania, bo przecież jest „niezawisłym” i wszystko mu wolno. Apelacja niczego tu nie wnosi, bo apelacja dotyczy tylko uchybień proceduralnych a nie meritum sprawy.
  Przynajmniej możemy przyspieszyć werdykty sędziowskie, bo straty społeczne z przewlekłości są nie do ocenienia, poprzez zryczałtowanie pieniędzy na utrzymanie sądów (z płacami włącznie) wypłacanych po uprawomocnieniu wyroku. Pracowici sędziowie będą żyli dostatnio i będą mieli sądy odpowiednio wyposażone, a leniwi będą biedowali i pracowali w byle jakich warunkach. Obecnie jest tak, że sąd jest biedny a sędzia wprost przeciwnie.
  Na korupcję sędziów nie mam pomysłu, bo łapówki uzgadniają i wręczają adwokaci, a ci pary z ust nie puszczą, bo siedzą w tym procederze po uszy. Tylko nadzwyczajne rewizje prowadzone przez kogoś niezależnego od palestry, na przykład podlegający pod ministra „sprawiedliwości” członka rządu, mogą wykryć zapłacone wyroki. Trzeba w sytuacji kontroli zapomnieć o tajemnicy sądowej, immunitecie i niezawisłości sędziego. Dokładnie tak, jak każdy podlega kontroli NIK. I burmistrz, i prezydent, i premier i minister. Równo.
  Andrzej Goerst

 20. niech szlag trafi to państwo…cztery lata temu okradziono mnie, udokumentowałem kto wskazałem winnego ale prokurator aresztował mnie….bo uwaga- nie lubi ludzi na L4 (akurat byłem na chorobowym). przez 4 kolejne lata zamiast przeprosić wmawiał udziały w mafiach, grupach przestepczych zagranicznych…masakra jakaś , nawet namawiał obce mi osoby aby byly swiadkami koronnymi przeciwko mnie … napisałem skargi do wszytkich organów tego zasranego państwa wszystkie odpisały ze nie ma nadzoru nad prokuratorami i nie widzą że poszkodowany został szkodzony jeszcze bardziej pomimo pieknych regułek o prawach poszkodowanych. najlepszy był list od prezydenta Komorowskiego w sprawie (cyt) „jest mi strsznie przykro że w tym kraju dzieją sie takie krzywdy obywatelom niestety nie moge pomóc bo nie mam mocy prawnych” , minister sprawiedliwosci odpisuje „jest mi przykro nie pomoge bo nie mam mocy prawnych”, premier „nie mam mocy prawnych” Strasburg – niech pan napisze do polski…. gówniany wymiar sprawiedliwosci, zrujnowali mnie a najmniejszą krzywde zrobił złodziej… jak to mówia on to pikuś …

 21. Chorobę leczy się przez eliminowanie przyczyn, powodem bezkarności sędziów, prokuratorów itd., jest ich PRL-owski rodowód. Wszystkie sprawy to potwierdzą.

 22. Podpisuję się rękami i nogami pod tym wszystkim. Szczególnie problem jest z ludźmi na stanowiskach, urzędnikach lub byłych urzędnikach „wymiary sprawiedliwości”, byłych policjantów, byłych wojskowych i wielu innych. Robią co chcą i są w tym wszystkim BEZKARNE.
  *** Skąd to wiem? Z AUTOPSJI. ***
  Ciekawy jednak jestem: Co możemy zrobić. Polskie prawo jest tak DZIURAWE, NIEJEDNOZNACZNE i tak zrobione, aby służyło „IM”, a nie ludowi. Poza tym odnoszę wrażenie, ze nie ma „czystej” osoby na stanowiskach i każdy ma haka na każdego. W związku z tym zadanie jest piekielnie trudne.

 23. Podpisuję się obydwiema rękami. Od lat walczę z arogancją i debilizmem niektórych sędzin. Na wnioski o naprawę orzeczenia na zgodny z prawem i logiką, konstytucyjne organy państwa „prawa” odpowiadają bredniami, lubo ze wstydu milczą. Otóż w tzw. „wymiarze NIEsprawiedliwości” panuje prywata, korupcja i chamstwo, pod parasolem immunitetu – bo im wszystko wolno. Ilustruję to na http://www.alteraiustitia.pl.

 24. Witam,
  Oczywiście, że system jest niewydolny.. w 2 z 3 sąd na stronie głównej zagłosowałem na TAK, w 1 odnośnie odebrania immunitetu na NIE, dlaczego? Dlatego, że immunitet jest potrzebny w tej pracy, wymaga on jedynie modyfikacji w ten sposób aby obowiązywał w PRACY a nie poza nią, tak samo z immunitetem przedstawicieli narodu, niech obowiązuje w trakcie wykonywania obowiązków, po pracy człowiek powinien być wobec drugiego równy, gdyż tego wymaga sprawiedliwość społeczna. Pozdrawiam

  1. Na temat immunitetu: immunitet podczas pracy i w związku z pracą niezależnie od momentu. Tak uważam, bo sędzia może być prześladowany poza sądem ale w związku z jego funkcją. Natomiast immunitet nigdy nie powinien obejmować czynów z KK i KW.

 25. BRAWO Dla odwagi. Już czas na zmiany, będzie bardzo trudno…
  To chory i zgniły kraj 🙁
  Mimo wszystko mam nadzieję na chociaż małe zmiany na plus – jak nie rewolucja to może ewolucja…
  PS Z mojej strony, promuję Pana akcję wszędzie gdzie mogę. Pozdrawiam i POWODZENIA!!!

 26. Popieram akcję, dziękuję za zaangażowanie i życzę powodzenia. Proponuję zainstalować forum dyskusyjne. Pozdrawia Krzysiek

 27. Popieram i będę wspierał ten ruch i działalność. Od razu propozycja: nie byłoby zasadne założyć konto na Facebooku, dla tej strony? Inicjatywa dotarłaby do dużo większej liczby osób, a to ważne.

 28. witam
  Popieram takie obywatelskie inicjatywy.Mam nadzieję,że nie zabraknie Panu determinacji w walce o słuszną sprawę.
  Brakuje moim zdaniem odniesienia się do aspektu możliwych skarg do instytucji europejskich,naruszania Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wartości itp
  Jest to dobre narzędzie i jak pokazuje praktyka najszybsza droga(choć trudna) w sprawach bezsilności wobec lokalnych władz krajów członkowskich.Warto wymienić poglądami ,zebrać orzecznictwo i.t.d serdecznie pozdrawiam collatinus . panke1@o2.pl

 29. Całym sercem popieram inicjatywę i poprę każdą inną o podobnym przesłaniu.
  Moje zdanie na temat, jest jeszcze bardziej radykalne. W Polsce nie ma Wymiaru Sprawiedliwości ! W wyniku historycznych zaniedbań i głównie chodzi tu o tzw „grubą kreskę” mamy do czynienia z SUPERPRZESTĘPCZĄ ORGANIZACJĄ i to znacznie gorszą w swym charakterze od wszelkich innych światowych organizacji mafijnych. Ta przestępcza organizacja działa W IMIENIU prawa …. może więc z obywatelem robić wszystko co zechce. Boję się, że nie da się tego już zmienić strukturalnie i pokojowo.
  Boję się, że jedynym sposobem zmiany, pozostaje już w tej chwili TYLKO metoda ‚wypalenia tego wrzoda żywym ogniem” !! Niestety, zbyt nieprawość, bezczelność, arogancja a nadto absolutna bezkarność za swą przestępczą działalność przesączyła polskie Sądy, Prokuraturę i całą resztę instytucji związacych ze sprawiedliwością.
  Czy może być coś gorszego dla sprawiedliwości jak przestępca w sędziowskie todze ?

 30. pełne popracie dla akcji. notariusze i nie tylko oni to naciągacze. Taksę mają ustawioną na zdzieranie kasy z klienta na maksa a przy tym są niedouczeni i nie odpowiadają za swoje błędy, to jest najgorsze- brak jakiejkolwiek odpowiedzialności.

 31. Popieram akcję, dziękuję za zaangażowanie i życzę powodzenia w dalszej działalności. Ze swojej strony promuję Pana akcję najlepiej jak czas mi pozwala.
  Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

 32. to ciągle kropla w oceanie ale…czym byłby ocean bez wielu kropel?
  Dopóki się nie odchudzi urzędów i nie odpolityczni telewizyji chyba się nie uda.
  PO i PIS stworzyły sprawnie funkcjonujący organizm działający na zasadzie zły i dobry policjant i chyba im dobrze w tej roli.

  1. tutaj nic nie ma do rzeczy ani PO ani PIS . W istniejacym od dawna w IIIRP systemie prawnym decyduje wylacznie pieniadz i STRACH !!!!. Zawsze lub prawie zawsze wygrywa ten ktory ma pieniadze ( do dania: samochody, mieszkania, przywileje, finansowe i poi;lityczne, dojscia, wejscia oraz INFORMACJE!) przegrywa zawsze biedny, uczciwy, spolecznik i naiwny, ktory idzie po sprawiedliwosc do sadu., bo wierzy w swojej naiwnosci ze tam ja znajdzie.

   1. Istotnie sądy nie mają niczego wspólnego ze sprawiedliwością poza słowem użytym w nazwie ich resortu. Zajmują się wyłącznie zgodnością z przepisami. To oznacza, że niczego nie zmienimy dopóki nie zmienimy przepisów i nie pozbawimy sądu łatwych argumentów zmuszając do zajęcia stanowiska zgodnie z powszechnie uznaną skalą wartości.
    Może by tak wprowadzić ławy przysięgłych powołanych z przedstawicieli społeczeństwa? Może by powołać sędziów śledczych, bo przygotowanie policyjno-prokuratorskie z nielicznymi wyjątkami o kant tyłka rozbić? Nic nie jest warte. Potem proces ciągnie się latami aby tylko załapać podopiecznego pod przedawnienie.

 33. Idea słuszna, popieram. Proponuję stworzenie możliwości udostępniania serwisu na facebook’u, z pewnością zwiększy popularność.

 34. Do Pana Darka.Pomysł na stronę jest dobry.Jeżeli mogę coś zasugerować,to uważam,że tytuł strony zniży nas do poziomu sądownictwa w Polsce-jest prześmiewczy.Aby taka strona spełniła swoje zadanie,
  powinno się na niej publikować kontrowersyjne wyroki z wymienieniem nazwiska sędziego i siedziby sądu.Dobre byłyby komentarze prawników mających inne zdanie. Pozdrawiam-A.D.

 35. A może tak stworzyć stronę np. http://www.sedziakalosz i tam wpisywać wszystkie mocno kontrowersyjne wyroki. Myślę, że mielibyśmy tam tysiące udokumentowanych wpisów. Po jakimś czasie zebrana ogromna dokumentacja mogła by się stać mocnym argumentem dla posłów za zmianą prawa. Nikt nie mógłby powiedzieć, że to tylko jakieś marginalne przypadki. A może taki spis wyłoniłby nam bardziej plastyczny obraz naszej obecnej rzeczywistości i przemówił nawet do opornych.

  Panie Dariuszu. Ciekawa propozycja. ZACHĘCAM DO ZAŁOŻENIA TAKIEJ STRONY. m.z.

  1. Panie Dariuszu zachęcam do stworzenia takiej strony. Jeśli Pan ją założy, będzie miał Pan moje wsparcie. Mam już w tym doświadczenie. Podziękowania Pana Michała Ziębińskiego na niniejszej stronie za aktywność na forach skierowane były do mnie. Wykończymy ich śmiechem !!!

   1. To nie jest śmieszne, lecz smutne. Śmiech nie zabija, totalne zdołowanie – które może być zasługą sądu – owszem, tak.
    Popieram publikowanie kontrowersyjnych wyroków.
    Mnie sędzia (z cieszącego się opinię zasługującego na wyjątkowe zainteresowanie niniejszej strony) pouczył: „jeżeli pani myśli, że muszę się stosować do kpc, to się pani myli”.
    Ale, podkreślam, spotkałam Sędziów, których wiedza i postawa etyczna zasługuje na najwyższy szacunek.

 36. Witam was .Tak bym chcial zeby przynajmniej w tej sprawie bylo normalnie ale jestesmy za slabi zeby ten sposob postepowania i zachowania zmienic ;tzw elit zmienic;mozna na mnie i moje doswiadczenie zyciowei zawodowe liczyc Pozdrawiam Was Janek

 37. Oj chore to nasze Państwo. Bardzo chore. Czego by nie dotknąć- zgnilizna. Jednak wśród tej powszechnej choroby jest „rodzynek” nie gnijący – to szeroko rozumowane kolesiostwo i układy.
  Mam wrażenie, że żyjemy nie w Polsce, nie w Europie, nie w kraju demokratycznym tylko gdzieś daleko w Afryce, w kraju muzułmańskim o prawie plemiennym i szariatu.

  Jednak to Polska i Europa. Więc co takiego się przydarzyło, że jest tak jak jest. Że mamy sędziów przekupnych i powiązanych (poprzez pieniądz) z tzw. marginesem. Że prokurator (bywa) umarza sprawę ewidentnie nie do umorzenia, że nie podejmuje oskarżenia z urzędu tam gdzie powinien.
  Moim zdaniem, tutaj jest wszystko złe. Do korporacji przyjmowane są osoby ” z dziada pradziada” a sposób funkcjonowania przekazywany ” z ojca na syna”.
  Brak jest woli dobrej pracy a Ci ją mają nie mogą się przebić lub są po prostu szykanowani.

  Jak ten stan rzeczy rozwiązać. Moim zdaniem tylko drastyczne decyzje. Sędzia bez immunitetu, emerytura na zasadach ogólnych ( przecież i tak będą mieć ogromną), nadzór społeczny nad pracą tegoż wymiaru.
  Rozliczanie pracy i nagłaśnianie medialne szczególnie przypadków złych.
  Idąc tym tropem …. jest szansa, że za 54 i pół roku będzie lepiej. 🙂 ; czyli nie tak szybko ale coś czynić należy.

  Jednak w Państwie gdzie Romaszewski stara się i uzyskuje odszkodowanie za 2,5 pozbawienia wolności w czasach „komuny”, gdzie Marszałek Sejmu przyznaje zastępcą a Oni jej wysokie nagrody i tłumaczy, że to zakład pracy. Gdzie wynagrodzenia na stanowiskach „z polecenia partii” są zatrważająco wysokie,……. trudno będzie o zmiany.

  Pozdrawiam

 38. Popieram akcję.To jest wymiar niesprawiedliwości w naszym kraju.Na szubienicę.Inaczej tego zła nie da się wytępić.To już zakorzenione od lat.Naród jest mądry i walczy , ale jest ciężko bo zamykają w więzieniach niewinnych ludzi, którzy chcą coś pożytecznego zrobić.Trzeba się jednoczyć i walczyć.
  Za fałsazowanie procesów biorą grubą kasę i zyją jak lordy.Jak ja ich nienawidzę.

 39. Inicjatywa godna pochwały. Niestety nie wierze, aby istniała możliwość uzdrowienia naszego nie kochanego wymiaru sprawiedliwości przy braku woli naszego Sejmu. Często słyszę, że nasze prawo jest złe. Te nasze prawo nie jest takie złe. To osoby je stosujące są źli, tj. sędziowie, prokuratorzy, którzy są bezkarni, nie muszą odpowiadać za swoje celowo popełniane błędy ukrywane także przez organy nadzorcze. Osobiście uważam, że jedynym ratunkiem w naprawie naszego wymiaru sprawiedliwości jest upublicznianie negatywnych postępowań przez te osoby i publiczne domaganie się zniesienia immunitetów i wprowadzenia do ustawy o ustroju sądów powszechnych zapisów pozwalających odpowiadać osobiście za wyrządzane szkody i zwalniać przez zwierzchników takie osoby, a nie żeby rzecznik dyscyplinarny bawił się w obronę takiej osoby i pisał skarżącemu nie badając sprawy, że wniesiona skarga, np. na sędziego nie zasługuje na jej rozpatrzenie. Jak może być w naszym państwie prawa dobrze, skoro powołane instytucje kontrolne nadzorcze w wymiarze sprawiedliwości, np. rzecznicy dyscyplinarni, sądy apelacyjne, kasacyjne itp. nie wykonują w sposób poprawny powierzone im obowiązki, nie koncentrują się na poprawnym rozwiązaniu danego problemu, lecz na wymyślaniu jak pogonić intruza, który szkodzi mojej koleżance, koledze. Tak się składa, że z wymiarem sprawiedliwości mam do czynienia od ponad 25 lat. To co teraz jest wyczyniane, tj. po 1990 roku nie mieści się mi w głowie. Aby sędzia nie potrafił poprawnie napisać wyroku nie mówiąc już o poprawnym stosowaniu prawa lub prokurator pisał w swym postanowieniu, że wykazywane powtarzające się oszustwa liczbowe, są nieświadomymi błędami liczbowymi, które każdy może popełnić . Najgorsze w tym wszystkim jest to, że osoby, które chcą dobrze pracować, nie uchybiać godności wymiarowi sprawiedliwości, są uważane za czarne owce i narzuca się im tyle obowiązków, że w końcu rezygnują z pracy lub dostosowują się do panującego obyczaju czynienia zła. Przecież to w głowie się nie mieści, aby minister sprawiedliwości, prezes sądu nie miał wpływu na jakość wykonywanej pracy przez sędziego lub prezesa sądu wybierało zgromadzenie sędziów w danym sądzie, a minister ograniczał się tylko do zatwierdzenia tego stanowiska. Jest takie przysłowie mówiące, że jeżeli chcesz zwariować idź do sądu.

  1. Nie zgadzam się z twierdzeniem, ze prawo nie jest takie złe. Z moich obserwacji wynika, że jest złe do szpiku kości. Od 25 lat nie ustanowiono ani jednego przepisu. który nie był inicjowany czyimś partykularnym interesem. Zatem mamy taki zbiór przepisów, jaki mamy. Dopóki nie zmienimy przepisów wytrącając politykom i sędziom z ręki oręż do dokonywania wszelakich świństw i przekrętów, dopóty będzie tak, jak jest.

 40. Moim zdaniem – nie ma co marnować czasu na poprawianie. Tu wszystko zgniło.
  Unieważnić wszystko cuzamen do kupy ale to da się zrobić tylko w jednym wypadku – różne służby /a mnostwo ci ich u nas/ nie pozwolą na to.
  Zdajemy sobie sprawę, prawda?
  Pozdrawiam z wielkim smutkiem.

  1. Oj tak zdajemy sobie złego sprawę aż nadto……….zwłaszcza ,że sądy orzekają zgodnie z liniąpolityczną państwa/ a nie zgodnie z prawem/ trzeba dać szansę młodym prawnikom ale na to trzeba czasu aż przejmą „pałęczkę” . Tymczasem…… Są jeszcze relikty czasów minionych……. Sędziowie po 3 miesięcznych kursach( oczywiście to Ci najstarsi wiekiem) którzy zdobyli te szlify w warunkach urtwalania Polski Ludowej. Musi być naturalna „wymiana” pokoleń, ponieważ nasi decydenci nie są zainteresowani naprawą systemu sądownictwa. Przede wszystkim dlatego ,że sądy jak pies ogrodnika bronią budżetu państwa ,nie oglądając się ( całkowicie nie biorąc pod uwagę prymatu prawa unijnego nad krajowym , co gorsze nie uwzględniają w orzeczeniach nadrzędności naszej konstytucji nad ustawami i rozporzędzeniami) . Chodzi mi tu o prowadzenie spraw reprywatyzacyjnych
   MK

   1. Nic to nie da dopóki nie zmienimy przepisów pozwalających na ciągłe przekręty i uznaniowość. Dotyczy to zarówno immunitetu sędziego nawet podczas korzystania z miski ustępowej, jak i przepisów Kpc.
    Wszyscy w Polsce bardzo boleśnie odbieramy to, że nie stosuje się wielu kanonów sądowych jak prawo wyboru pomiędzy sprzecznymi przepisami, orzekania na korzyść oskarżonego, gdy są wątpliwości etc, etc.
    Przecież sędzia jest niezawisły i nikt nie może podważyć jego decyzji. Jak długo jeszcze?????????????

 41. Zlikwidować GIGANTYCZNE PRZYWILEJE sędziów prokuratorów ( bezpłatne bilety,dłuższe urlopy,lecznictwo,wysokość emerytury itp)
  Pamiętacie państwo jak (sędzia czy prokurator już nie pamiętam) miał do wyboru wynagrodzenie posła w sejmie albo emeryturę wybrał emeryturę bo mu się nie kalkulowało.
  To są tacy sami pracownicy jak reszta społeczeństwa

  1. Tacy sami i nawet nie pracują w warunkach szkodliwych dla zdrowia. Przed warunkami szkodliwymi osłania ich skutecznie tarcza immunitetu w czasie pracy i w z bezpośrednim związku z pracą. Niema żadnych podstaw, żeby podstawą była kwota bazowa do emerytury i wszystkie współczynniki, jak szeregowego obywatela bez dodatkowych mnożników.

 42. W Każdej sprawie prokurator, czy sędzie zawsze szuka motywu – prawo rzymskie (do dziś wykładane na studiach) każe szukać winnego wśród tych którym przestępstwo przyniosło korzyść. W Polsce widać prawnicy są albo niedouczeni (bo nie chodzili na wykłady z prawa rzymskiego) albo robiąto celowo, bo jakość tej zasady nie stosują w stosunku do pewnych ludzi.

 43. Pełna zgoda na walkę w celu uzdrowienia systemu prokuratorsko – sądowego w naszym kraju i pełne poparcie, także czynne. Ten cały tzw „wymiar sprawiedliwości” chory był od dawna, jednak ostatnio ujawnionych faktów nie można już któryś tam raz zamieść pod dywan i ciągle tłumaczyć że: „sąd i prokuratura są niezawisłe” – to naprawdę głupie sformułowanie, które można jedynie kojarzyć z całkowitą bezkarnością tych urzędników w Polsce ( bo nigdy nie zawiśli za swoje czyny) trzeba wykorzenić i domagać się od nich rzetelnego wykonywania obowiązków za co pobierają już od dawna ogromne kwoty pieniężne. POWINNI BYĆ TAKŻE ZNANI Z IMIENIA I NAZWISKA – BO INACZEJ ZAWSZE NIE BĘDZIE WINNYCH – CO W POLSCE STAŁO SIĘ JUŻ TRADYCJĄ. MUSIMY ZACZĄĆ W KOŃCU OSTRO TO PIĘTNOWAĆ!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *