Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

01. Lista ministrów sprawiedliwości i prokuratorów generalnych w latach 1989-2016

Lp  Imię i nazwisko Rozpoczęcie Zakończenie Mieś.
01 Aleksander BENTKOWSKI         12.09.1989  12.01.1991   16
02 Wiesław CHRZANOWSKI          12.01.1991  25.11.1991       10
03 Zbigniew DYKA                            23.12.1991  17.03.1993   13
04 Zbigniew PIĄTKOWSKI             17.03.1993  25.10.1993     7
05 Włodzimierz CIMOSZEWICZ     26.10.1993  06.03.1995   17
06 Jerzy JASKIERNIA                      07.03.1995  07.02.1996   11
07 Leszek KUBICKI                           07.02.1996  31.10.1997   20
08 Hanna SUCHOCKA                     31.10.1997  08.06.2000   33
09 Lech KACZYŃSKI                       12.06.2000  05.07.2001   13
10 Stanisław IWANICKI                   05.07.2001  19.10.2001     3
11 Barbara PIWNIK
 19.10.2001  06.07.2002     9
12 Grzegorz KURCZUK                    06.07.2002  02.04.2004   22
13 Marek SADOWSKI                       02.04.2004  06.09.2004     4
14 Andrzej KALWAS                         06.09.2004  31.10.2005   13
15 Zbigniew ZIOBRO                         31.10.2005  16.11.2007   24
16 Zbigniew ĆWIĄKALSKI           16.11.2007  21.01.2009   15
17 Andrzej CZUMA                           23.01.2009  13.10.2009     8
18 Krzysztof KWIATKOWSKI         14.10.2009  18.11.2011   25
19 Andrzej SEREMET – Pr. Gen.  06.03.2010  31.03.2016   73
20 Jarosław GOWIN                   18.11.2011      06.05.2013   16
21 Marek BIERNACKI  06.05.2013  22.09.2014   16
22 Cezary GRABARCZYK  22.09.2014  30.04.2015     7
23 Borys BUDKA  04.05.2015  16.11.2015     6
24  Zbigniew ZIOBRO   16.11.2015

 

Najkrótsze i najdłuższe kadencje

IWANICKI           3m                        SUCHOCKA           33m

SADOWSKI       4m                         KWIATKOWSKI     25m

BUDKA              6m                         ZIOBRO                  24m

PIĄTKOWSKI     7m                         KURCZUK             22m

GRABARCZYK  7m                         KUBICKI                20m

Pozostali od  8 do 20 miesięcy. Okres kadencji podano w przybliżeniu.

Tabelę opracowano na podstawie danych podanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

 

Jeden komentarz “01. Lista ministrów sprawiedliwości i prokuratorów generalnych w latach 1989-2016”

  1. Sam zostałem ograbiony przez sąd w Rzeszowie na podstawie podwójnego ubezpieczenia OC którego faktycznie nie było. Musiałem zapłacić 5000 zł., mimo że już wykupiłem ubezpieczenie które kosztowało 573 zł., czyli blisko 10-krotnie mniej. Sąd nie uwzględnił tego że polisy nigdy nie otrzymałem, ani mojej 60% zniżki i skazał mnie już po zmianie wadliwej ustawy tylko na podstawie nakazu zapłaty i polisy sfabrykowanej tylko dla sądu, o rozprawie przed sądem apelacyjnym nawet mnie nie poinformowano tylko doliczano mi kolejne koszty. Przez blisko 8 lat wykorzystywania wadliwej ustawy skazano w ten sposób mnóstwo ludzi jestem przekonany że sędziowie z Rzeszowa biorący udział w tej farsie byli skorumpowani przez radcę prawnego firmy ubezpieczeniowej i dobrze wiedzieli co robią, bo pracownik fimy TUW w rozmowie tel. powiedział mi „mamy swoich sędziów i wszystkie sprawy wygrywamy”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *