Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

SYSTEM OBIP – GMINA – WSTĘP – TESTY

OBYWATELSKI BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ  OBIP – GMINA

1. CEL SYSTEMU 

Celem systemu jest dostarczenie mieszkańcom, radom i władzom gmin danych statystycznych w zakresie finansów, kadr i płac w układzie wieloletnim dotyczących gminy. Ponadto system będzie zawierał wybrane informacji ogólnokrajowe i dla porównania wybrane dane z UE. System może być stosowany we wszystkich typach gmin wiejskich i miejskich.

2. UZASADNIENIE WDROŻĘNIA SYSTEMU 

Aktualnie stosowne zgodnie z obowiązującymi przepisami Biuletyny Informacji Publicznej (BIP) zawierają na ogół informacje o aktualnym budżecie. Brak jest informacji kadrowej i płacowej. Brak jest zupełnie pełnych wieloletnich informacji statystycznych w tych obszarach.  Tak więc uzupełnienie informacji gminy o wieloletnie statystyki finansowe, kadrowe i płacowe jest niezbędne dla prawidłowej oceny ich działania. Te informacje będą zawarte w systemie OBIP. System OBIP jest systemem interaktywnym pozwalającym na przesyłanie uwag i propozycji odnośnie zakresu danych i formy ich przedstawiania. Umożliwia również przekazywanie odpowiedzi co prowadzi do wzajemnego dialogu – stąd nazwa OBYWATELSKI.

W celu umożliwienia robienia zestawień i analiz zbiorczych gmin oraz dokonywania porównań, konieczne jest ujednolicenie systemu i jego wydawnictw. Ponadto zastosowanie jednolitego systemu obniży koszty jego projektowania, wdrożenia i eksploatacji.

3.   MENU SYSTEMU

  3.1  Wstępne informacje o celach działania i  zakresie informacji w systemie

  3.2  Statystyki wieloletnie krajowe i UE

  3.3  Statystyki wieloletnie gminy: BUDŻET, KADRY, PŁACE

  3.4  Ustawy, książki i artykuły dotyczące samorządów

  3.5  Instrukcja obsługi

  3.6  Blog

  3.7  Petycje

  3.8  Kontakt

Moduł 2 jest przeznaczony dla gminy eksploatującej system. Dane w tym module wprowadza każda gmina raz na rok. Pozostałe moduły są wspólne dla wszystkich użytkowników i są wprowadzane centralnie przez jednostkę projektującą i rozpowszechniającą system. System jest udostępniany bezpłatnie.

System w miarę wdrażania w gminach będzie rozwijany o kolejne poziomy integracji danych dla powiatów, województw i kraju. Ponadto system będzie wdrażany we wszystkich jednostkach administracji państwowej. Ministerstwach i urzędach centralnych i przedsiębiorstwach państwowych, tak by objąć nim wszystkie jednostki administracji państwowej i samorządowej.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *