This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

SYSTEM OBIP – GMINA – WSTĘP

OBYWATELSKI BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

OBIP – GMINA (3)

1. CEL SYSTEMU

Celem systemu jest dostarczenie radom i władzom gmin oraz jej mieszkańcom danych statystycznych w zakresie finansów, kadr i płac w układzie wieloletnim dotyczących gminy, oraz dodatkowo wybranych informacji ogólnokrajowych i dla porównania wybranych danych z UE. System może być stosowany we wszystkich typach gmin wiejskich i miejskich.

2. UZASADNIENIE WDROŻĘNIA SYSTEMU

Aktualnie stosowne godnie z obowiązującymi przepisami Biuletyny Informacji Publicznej (BIP) zawierają na ogół informacje o aktualnym budżecie. Brak jest informacji kadrowej i płacowej. Brak jest zupełnie pełnych wieloletnich informacji statystycznych w tych obszarach.  Tak więc uzupełnienie informacji gminy o wieloletnie statystyki finansowe, kadrowe i płacowe jest niezbędne dla prawidłowej oceny działania gmin jest wprost niezbędne. Te informacje będą zawarte w systemie OBIP. System OBIP jest systemem interaktywnym pozwalającym na przesyłanie uwag i propozycji oraz przekazywanie odpowiedzi.

3. MENU SYSTEMU

  1. Wstępne informacje o celach działania i zakresie informacji w systemie
  2. Statystyki wieloletnie krajowe i UE
  3. Statystyki wieloletnie gminy: BUDŻET, KADRY, PŁACE
  4. Ustawy, książki i artykuły dotyczące samorządów
  5. Blog
  6. Petycje
  7. Kontakt

Moduł 2 jest przeznaczony dla gminy eksploatującej system. Dane w tym module wprowadza każda gmina raz na rok. Pozostałe moduły są wspólne dla wszystkich użytkowników i są wprowadzane centralnie przez jednostkę projektującą i rozpowszechniającą system. System jest udostępniany bezpłatnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *