Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

SYSTEM OBIP – GMINA – WSTĘP

OBYWATELSKI BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

OBIP – GMINA (3)

1. CEL SYSTEMU

Celem systemu jest dostarczenie radom i władzom gmin oraz jej mieszkańcom danych statystycznych w zakresie finansów, kadr i płac w układzie wieloletnim dotyczących gminy, oraz dodatkowo wybranych informacji ogólnokrajowych i dla porównania wybranych danych z UE. System może być stosowany we wszystkich typach gmin wiejskich i miejskich.

2. UZASADNIENIE WDROŻĘNIA SYSTEMU

Aktualnie stosowne godnie z obowiązującymi przepisami Biuletyny Informacji Publicznej (BIP) zawierają na ogół informacje o aktualnym budżecie. Brak jest informacji kadrowej i płacowej. Brak jest zupełnie pełnych wieloletnich informacji statystycznych w tych obszarach.  Tak więc uzupełnienie informacji gminy o wieloletnie statystyki finansowe, kadrowe i płacowe jest niezbędne dla prawidłowej oceny działania gmin jest wprost niezbędne. Te informacje będą zawarte w systemie OBIP. System OBIP jest systemem interaktywnym pozwalającym na przesyłanie uwag i propozycji oraz przekazywanie odpowiedzi.

3. MENU SYSTEMU

  1. Wstępne informacje o celach działania i zakresie informacji w systemie
  2. Statystyki wieloletnie krajowe i UE
  3. Statystyki wieloletnie gminy: BUDŻET, KADRY, PŁACE
  4. Ustawy, książki i artykuły dotyczące samorządów
  5. Blog
  6. Petycje
  7. Kontakt

Moduł 2 jest przeznaczony dla gminy eksploatującej system. Dane w tym module wprowadza każda gmina raz na rok. Pozostałe moduły są wspólne dla wszystkich użytkowników i są wprowadzane centralnie przez jednostkę projektującą i rozpowszechniającą system. System jest udostępniany bezpłatnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *