Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Wniosek – 7 – Zlikwidować przedawnienia dla przestępstw popełnianych przez przedstawicieli prawa

Wprowadzić w prawie karnym zasadę, że wykroczenia i przestępstwa popełniane przez sędziów, prokuratorów i adwokatów, oraz innych funkcjonariuszy wymiaru sprawiedliwości,  w trakcie pełnienia ich obowiązków zawodowych, nie podlegają przedawnieniu.

Uzasadnienie:

Wprowadzenie w prawie karnym zasady, że wykroczenia i przestępstwa popełniane przez sędziów, prokuratorów i adwokatów, w czasie pełnienia ich obowiązków zawodowych, nie podlegają przedawnieniu, jest konieczne, gdyż obecnie, przedawnienie jest jedną z furtek, przez którą przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości uciekają przed odpowiedzialnością. Ludzie którzy mają pilnować respektowania prawa, muszą ponosić surowe konsekwencje za łamanie prawa  i mieć pewność, że nie umkną sprawiedliwości, stąd konieczność likwidacji przedawnienia dla tej kategorii przestępstw.

 

 

 

4 komentarzy “Wniosek – 7 – Zlikwidować przedawnienia dla przestępstw popełnianych przez przedstawicieli prawa”

  1. Jestem za wprowadzeniem tej nowelizacji prawa. Dodałbym, nieprzedawnienie przestępstwa korupcji urzędników państwowych i samorządowych. Obecnie to tylko 5 lat, a kadencja (czyli czas na skuteczne ukrywanie) trwa 4 lata.

  2. Popieram wniosek. Nieuczciwy,skorumpowany policjant,prokurator,sędzia,więzienny strażnik powinni zawsze być ukarani.Zero tolerancji dla przestępców w organach ścigania.

  3. Jestem za wnioskiem 7 . Należy jak najszybciej wprowadzić zasadę że wykroczenia i przestępstwa popełniane przez sędiów prokuratorów i adwokatów oraz innych funkcjonariuszy wymiaru sprwiedliwości w trakcie pełnienia ich oowiązków służbowych nie podlegają przedawnieniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *