This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Wniosek – 2 – Powołać Niezależną Komisję Analiz Procesów – NKAP

Powołać Niezależną Komisję Analiz Procesów (NKAP), do analizy i oceny  rażących przypadków wyroków naruszających prawo, podobnej do Angielskiej CCRC.

Uzasadnienie:

Obecnie w przypadku niesprawiedliwego wyroku zmienionego w drugiej instancji nikt nie bada przyczyn, dla których w pierwszej instancji wydano wyrok łamiący prawo. Jeszcze gorsza sytuacja jest wtedy gdy bezprawny wyrok jest zatwierdzany w wyższych instancjach z Sądem Najwyższym włącznie. Jeśli taki bezprawny, niesprawiedliwy wyrok jest zatwierdzany przez kolejne instancje, nie jest to kwestia pomyłki, niewiedzy czy braku doświadczenia, a wynika z szeroko rozpowszechnionej korupcji. Dlatego, konieczne jest powołanie Niezależnej Komisji Analiz Procesów (NKAP), która będzie mogła dokonać analizy i oceny rażących przypadków wyroków naruszających prawo, podobnej do Angielskiej CCRC. Tylko w ten sposób będzie można podjąć walkę o przywrócenie sprawiedliwości i praworządności oraz zwalczyć korupcję w wymiarze sprawiedliwości. Komisja jest niezależna od rządu i  wymiaru sprawiedliwości i ma umocowanie w konstytucji.

 

 

 

 

 

4 komentarzy “Wniosek – 2 – Powołać Niezależną Komisję Analiz Procesów – NKAP”

    1. Tacy jak ty od razu szukają jaką metodą wybrać metodę głosowania. Zacznij od podstawowego pytania czy jest potrzebna. Potem poczytaj jak to działa w innych krajach i sam sobie dopowiesz, ale pewnie nie doczytasz tylko strzelasz takie glupie badz co badz pytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *