Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

20.05.2013 – WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI DO GENERALNEGO REMONTU!

Wymiar Sprawiedliwości do Generalnego Remontu

Bulwersujące wyniki sondaży na Forum-Z. Na pytanie czy znieść immunitet sędziów i prokuratorów – TAK odpowiada 95respondentów.  Czy Wymiar Sprawiedliwości jest skorumpowany – TAK odpowiada 97% respondentów, na pytanie czy popierasz akcję Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości – TAK powiada 99% respondentów. Na każde z pytań odpowiedziało ponad cztery tysiące osób. Komentowanie tych wyników jest zbyteczne.

O problemach tych pisałem w Liście Otwartym do Premiera Donalda Tuska w dniu 1 września 2012 roku. Do dziś nie otrzymałem nań żadnej odpowiedzi. Może jakiś bliski współpracownik z Kancelarii Premiera, jednak mu go przedstawi. To dla Państwa bardzo ważny problem.

Z analizy zawodów osób, które wpisały się na listę poparcia Forum-Z, wynika, że największą grupę stanowią przedsiębiorcy, prowadzący własną działalność i rzemieślnicy (33%), inżynierowie i technicy (23%), oraz ekonomiści (7%), dalej wolne zawody (6%), nauczyciele (5%), służba zdrowia, emeryci, naukowcy, w tym 35 profesorów i doktorów habilitowanych, pracownicy umysłowi, robotnicy, rolnicy, 12 duchownych, 69 prawników, w tym prokurator i sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. Jest nawet jeden poseł.

Bardzo istotne jest to, że trzy największe grupy to przedsiębiorcy, technicy i ekonomiści. To ludzie, którzy budują nasz kraj, tworzą dochód narodowy i miejsca pracy. Obecna od wielu lat zapaść Wymiaru Sprawiedliwości zmniejsza efektywność ich pracy – hamuje rozwój kraju.

Od października 2012 r. na  Listę Poparcia wpisało się ponad 5300 osób. Na Forum-Z i blogu Tokfm przekroczono 100 tys. odwiedzin z ponad 50 krajów. To dużo, jak na portal społeczny wymagający refleksji. Ale  to wciąż za mało by zainteresowały się tym media. A to jest niezbędne. Musimy więc działać – teraz już wspólnie – by liczba zwolenników NAPRAWY WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI znacznie wzrosła. Trzeba powiedzieć, że ilość osób, które mogą poprzeć ten program jest ogromna – jednak musimy do nich dotrzeć. O to proszę wszystkich, a w szczególności  tych, którzy wpisali się na Listę Poparcia. Musimy stać się widoczni  dla całego społeczeństwa. Chodzi o to, by każdy z Was przekonał możliwie jak najwięcej osób. Proponuję, aby każdy, stał się ambasadorem tej idei i poparł ją poprzez czynne działania, jak rozmowy z bliskimi i przyjaciółmi, umieszczenie plakietki poparcia na własnej stronie internetowej, wysłanie linków do www.forum-z.cba.pl do osób z własnej listy mailingowej itp. WTEDY OSIĄGNIEMY NASZ CEL – PRAWORZĄDNE PAŃSTWO.

Powstaje palące pytanie – kiedy nasze władze zabiorą się za „Generalny Remont” Wymiaru Sprawiedliwości? Społeczeństwo czeka na to już od dwudziestu trzech lat. Jak długo jeszcze?

Michał Ziębiński

 

3 komentarzy “20.05.2013 – WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI DO GENERALNEGO REMONTU!”

 1. Walczę już od jakiegoś czasu Z tymi „WIATRAKAMI”. Syzyfowa praca. Ze smutkiem odnoszę wrażenie że przestępcy jak i instytucje prawa w naszym kraju to jedno wielkie towarzystwo ubezpieczeniowe.

 2. Zmagam się z naszym wymiarem „sprawiedliwości” od wielu lat, to jest udręka i przerażenie. Za każdym razem czuję się w Sądzie jak winna, mimo, że jestem stroną poszkodowaną. To samo robi Prokuratura – zamyka sprawy z różnych powodów, powołując się na przeróżne paragrafy i przyczyny.
  W naszym kraju chronieni są złodzieje, bandyci, menele i oszuści. Reszta to naiwni idioci, którzy liczą na sprawiedliwość.
  Jak słyszę o krajach typu USA, gdzie nawet celebryci, aktorzy po dokonaniu przewinienia muszą karnie np odpracować szkodę, bądź zapłacić za wyrządzone szkody, to się zastanawiam : GDZIE JA ŻYJĘ ?
  W kraju o małej szkodliwości czynów zabronionych, kradzieży, dewastacji, oszustw itp itd.
  Mam takie (oby nie retoryczne) pytanko, czy kiedyś się to skończy ? ta cała paranoja, kraina absurdów i kraj na niby ????

 3. Jestem jednym z wielu poszkodowanych przez Sądy w Polsce. Doświadczyłem na sobie jak interes sprawcy przestępstwa był w szczególny sposób ochraniany przez wymiar sprawiedliwości. Mojego interesu, jako poszkodowanego polski sąd nie bronił. Sprawca do dzisiaj nie naprawił szkody, komornik tylko umiał pobrać kasę na swoje koszty a kurator sądowy nawet nie udzieli odpowiedzi czy sprawca odbył karę więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *