This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

20.05.2013 – WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI DO GENERALNEGO REMONTU!

Wymiar Sprawiedliwości do Generalnego Remontu

Bulwersujące wyniki sondaży na Forum-Z. Na pytanie czy znieść immunitet sędziów i prokuratorów – TAK odpowiada 95respondentów.  Czy Wymiar Sprawiedliwości jest skorumpowany – TAK odpowiada 97% respondentów, na pytanie czy popierasz akcję Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości – TAK powiada 99% respondentów. Na każde z pytań odpowiedziało ponad cztery tysiące osób. Komentowanie tych wyników jest zbyteczne.

O problemach tych pisałem w Liście Otwartym do Premiera Donalda Tuska w dniu 1 września 2012 roku. Do dziś nie otrzymałem nań żadnej odpowiedzi. Może jakiś bliski współpracownik z Kancelarii Premiera, jednak mu go przedstawi. To dla Państwa bardzo ważny problem.

Z analizy zawodów osób, które wpisały się na listę poparcia Forum-Z, wynika, że największą grupę stanowią przedsiębiorcy, prowadzący własną działalność i rzemieślnicy (33%), inżynierowie i technicy (23%), oraz ekonomiści (7%), dalej wolne zawody (6%), nauczyciele (5%), służba zdrowia, emeryci, naukowcy, w tym 35 profesorów i doktorów habilitowanych, pracownicy umysłowi, robotnicy, rolnicy, 12 duchownych, 69 prawników, w tym prokurator i sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. Jest nawet jeden poseł.

Bardzo istotne jest to, że trzy największe grupy to przedsiębiorcy, technicy i ekonomiści. To ludzie, którzy budują nasz kraj, tworzą dochód narodowy i miejsca pracy. Obecna od wielu lat zapaść Wymiaru Sprawiedliwości zmniejsza efektywność ich pracy – hamuje rozwój kraju.

Od października 2012 r. na  Listę Poparcia wpisało się ponad 5300 osób. Na Forum-Z i blogu Tokfm przekroczono 100 tys. odwiedzin z ponad 50 krajów. To dużo, jak na portal społeczny wymagający refleksji. Ale  to wciąż za mało by zainteresowały się tym media. A to jest niezbędne. Musimy więc działać – teraz już wspólnie – by liczba zwolenników NAPRAWY WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI znacznie wzrosła. Trzeba powiedzieć, że ilość osób, które mogą poprzeć ten program jest ogromna – jednak musimy do nich dotrzeć. O to proszę wszystkich, a w szczególności  tych, którzy wpisali się na Listę Poparcia. Musimy stać się widoczni  dla całego społeczeństwa. Chodzi o to, by każdy z Was przekonał możliwie jak najwięcej osób. Proponuję, aby każdy, stał się ambasadorem tej idei i poparł ją poprzez czynne działania, jak rozmowy z bliskimi i przyjaciółmi, umieszczenie plakietki poparcia na własnej stronie internetowej, wysłanie linków do www.forum-z.cba.pl do osób z własnej listy mailingowej itp. WTEDY OSIĄGNIEMY NASZ CEL – PRAWORZĄDNE PAŃSTWO.

Powstaje palące pytanie – kiedy nasze władze zabiorą się za „Generalny Remont” Wymiaru Sprawiedliwości? Społeczeństwo czeka na to już od dwudziestu trzech lat. Jak długo jeszcze?

Michał Ziębiński

 

3 komentarzy “20.05.2013 – WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI DO GENERALNEGO REMONTU!”

 1. Walczę już od jakiegoś czasu Z tymi „WIATRAKAMI”. Syzyfowa praca. Ze smutkiem odnoszę wrażenie że przestępcy jak i instytucje prawa w naszym kraju to jedno wielkie towarzystwo ubezpieczeniowe.

 2. Zmagam się z naszym wymiarem „sprawiedliwości” od wielu lat, to jest udręka i przerażenie. Za każdym razem czuję się w Sądzie jak winna, mimo, że jestem stroną poszkodowaną. To samo robi Prokuratura – zamyka sprawy z różnych powodów, powołując się na przeróżne paragrafy i przyczyny.
  W naszym kraju chronieni są złodzieje, bandyci, menele i oszuści. Reszta to naiwni idioci, którzy liczą na sprawiedliwość.
  Jak słyszę o krajach typu USA, gdzie nawet celebryci, aktorzy po dokonaniu przewinienia muszą karnie np odpracować szkodę, bądź zapłacić za wyrządzone szkody, to się zastanawiam : GDZIE JA ŻYJĘ ?
  W kraju o małej szkodliwości czynów zabronionych, kradzieży, dewastacji, oszustw itp itd.
  Mam takie (oby nie retoryczne) pytanko, czy kiedyś się to skończy ? ta cała paranoja, kraina absurdów i kraj na niby ????

 3. Jestem jednym z wielu poszkodowanych przez Sądy w Polsce. Doświadczyłem na sobie jak interes sprawcy przestępstwa był w szczególny sposób ochraniany przez wymiar sprawiedliwości. Mojego interesu, jako poszkodowanego polski sąd nie bronił. Sprawca do dzisiaj nie naprawił szkody, komornik tylko umiał pobrać kasę na swoje koszty a kurator sądowy nawet nie udzieli odpowiedzi czy sprawca odbył karę więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *