Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

20.04.2013 – KTO CHCE NAPRAWY WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI ? – Wersja 2.

Kto chce naprawy Wymiaru Sprawiedliwości?

Bulwersujące wyniki sondaży na Forum-Z. Na pytanie czy znieść immunitet sędziów i prokuratorów – TAK odpowiada 95% respondentów.  Czy Wymiar Sprawiedliwości jest skorumpowany – TAK odpowiada 97% respondentów, na pytanie czy popierasz akcję Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości – TAK powiada 98% respondentów. Na pytania odpowiedziało kolejno 3200, 3055 i 3440 osób. Komentowanie tych wyników jest zbyteczne. Trzeba działać!

O problemach tych pisałem w Liście Otwartym do Pana Premiera Donalda Tuska w dniu 1 września 2012 roku. Do dziś nie otrzymałem nań żadnej odpowiedzi.

Analiza zawodów osób, które wpisały się na listę poparcia Forum-Z, wskazuje, że największą grupę stanowią przedsiębiorcy, prowadzący własną działalność i rzemieślnicy (33%), inżynierowie i technicy (23%), oraz ekonomiści (7%), dalej wolne zawody (6%), nauczyciele (5%), służba zdrowia, emeryci, naukowcy, w tym 26 profesorów, pracownicy umysłowi, robotnicy, rolnicy, 55 prawników, 9 duchownych. Pewna Pani wpisała się jako Pani Domu a inna jako Magister Gospocha. Jak widać walka o sprawy poważne może być wsparta również dowcipem.

Bardzo istotne jest to, że trzy największe grupy to przedsiębiorcy, technicy i ekonomiści. To ludzie, którzy budują nasz kraj, tworzą dochód narodowy i miejsca pracy. Obecna od wielu lat zapaść Wymiaru Sprawiedliwości zmniejsza efektywność ich pracy – hamuje rozwój kraju.

Od października 2012 r. na  Listę Poparcia wpisało się 3700 osób, a ponad 83 tysiące z 45 krajów odwiedziło Forum-Z i blog na Tokfm. To dużo, jak na portal społeczny wymagający refleksji. Ale  to wciąż za mało by zainteresowały się tym media. A to jest niezbędne. Musimy więc działać – teraz już wspólnie – by liczba zwolenników NAPRAWY WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI znacznie wzrosła. Trzeba powiedzieć, że ilość osób, które mogą poprzeć ten program jest ogromna – jednak musimy do nich dotrzeć. O to proszę wszystkich, a w szczególności  tych, którzy wpisali się na Listę Poparcia. Musimy stać się widoczni  dla całego społeczeństwa. Chodzi o to, by każdy z Was przekonał możliwie jak najwięcej osób. Proponuję, aby każdy, stał się ambasadorem tej idei i poparł ją poprzez czynne działania, jak rozmowy z bliskimi i przyjaciółmi, umieszczenie plakietki poparcia na własnej stronie internetowej, wysłanie linków do www.forum-z.cba.pl do osób z własnej listy mailingowej itp. WTEDY ZWYCIĘŻYMY.

Niedawno w telewizji Pan Prokurator Generalny, zapytany przez dziennikarzy, co zamierza zrobić w głośnej ostatnio aferze z wyłudzaniem VAT w handlu stalą zbrojeniową, odpowiedział „Teraz weźmiemy się za to NA POWAŻNIE”. Czyżby działania podległych mu służb, przez ostatnie półtora roku, Pan Prokurator uznał za niepoważne?  Szokująca i rozbrajająca szczerość!

Ile
czasu trzeba będzie czekać by nasze  władze zabrały się „na poważnie” za „Generalny Remont” Wymiaru Sprawiedliwości. Społeczeństwo czeka na to już od dwudziestu trzech lat. Jak długo jeszcze?

Michał Ziębiński

 

17 komentarzy “20.04.2013 – KTO CHCE NAPRAWY WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI ? – Wersja 2.”

 1. Jako poszkodowany jestem nikim, niczym, intruzem, mądralą.
  Absolutnie straciłem zaufanie do sądów i prokuratur.
  Kto ich rozlicza ? sądzi ? patrzy na ręce ? … kto ???
  Za nasze podatki, ONI (czytaj nietykalni – święte krowy ) mają etaty, immunitety, władzę, zorganizowali sobie „Centralne Europejskie Super Centrum Prawdziwej Demokracji i Sprawiedliwości”.
  My w osłupieniu straciliśmy głos, patrzymy i oniemiali podziwiamy, zamurowało, zatkało nas !

 2. Nie można reformować czegoś co jest bezprawne. Onegdaj Polska podpisała Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych a na mocy przepisów art 2, 14 i 26 zobowiążała się do ustanowienia niezależnego i bezstronnego wymiaru sprawiedliwości. Niezależność i bezstronność jest niezbywalnym prawem obywateli korzystających z wymiaru sprawiedliwości a nie PRZYWILEJEM sądownictwa stworzonym dla nich samych ( a dodatkowo przez nich samych). Prawa naturalne łatwo łamać mając albo siłę albo „prymitywnych poddanych”.

 3. Komornik Czesław Walczak,którego żona Grażyna Szyburska-Walczak jest sędzią w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu,po umorzeniu egzekucji nie zwrócił mi towaru o wartości ponad 726 000zł

  1. Witam,
   Także zostałam skrzywdzona przez wymiar sprawiedliwości. Jednak mam pytanie oboje ci złodzieje widnieją na Facebook, może najwyższa pora tę historię tam przedstawić. Nagłośnienie sprawy murowane.

 4. Doskonale znamy sytuację. Należy wymienić ludzi w wymiarze sprawiedliwości. Wymianie powinni podlegać osoby stojące najwyżej w tym systemie. W pierwszej kolejności należy zrobić w sądownictwie wojskowym. Izba wojskowa sądu najwyższego, to przechowalnia złych decydentów. To prezesi na drabinie sadowniczej decydują o doborze nowych kadr i następuje powielanie i nagromadzenie się coraz top nowych zastępów nieuczciwych sędziów. Podobnie jest w prokuraturze. Czas zakończyć powielanie ocen złej sytuacji. Moimy ciągle o coraz to nowszych przypadkach i nic z tego nie wynika.

 5. Wspieram z całego serca Pana i ludzi którzy spotkali się z wymiarem sprawiedliwosci Sądy bronią i tuszuja działania policji i prokuratury .Bezprawie bez nakazu buszują po domach ,lub kiedy nakaz wystawiony jest na inny adres o 200 m dalej na ulicy .Sitwa w szczególnosci w małych miastach jak Ciechocinek .Nie sposób przeniesc sprawę do innego sądu [w innym miescie ] kiedy się skarży działania urzędnika gminnego Urzędnicy z gornej pólki wspierają się i bronią stołków aby z nich nie spasc Zyczę wytrwałosci i mądrosci w działaniu Marian z Ciechocinka

 6. To bardzo cenna inicjatywa. Będę ją wspierał. Patologiczne państwo, jakim jest III RP z jej przestępczym systemem prawnym to efekt układu politycznego oraz społecznego przyzwolenia na taki stan. Bez zdecydowanej woli Narodu, aby to zmienić, będzie tak nadal. Pozdrawiam. Andrzej Dziąba.

 7. Zawsze się zastanawiam jak jeden człowiek czyli sędzia może skazać człowieka nawet na dożywocie. Dlaczego nie ma ławy przysięgłych jak w stanach. I dlaczego sądy ciągną się latami.

 8. Również dotkliwie odbieram, że Ministerstwo Sprawiedliwości źle się nazywa, kłamliwie. Powinno się nazywać Ministerstwem Sądownictwa, bo przecież ze sprawiedliwością nie ma nic wspólnego. Cały „W.S.” nie kieruje się poczuciem sprawiedliwości, tylko zgodnością z zapisanym prawem i przepisami.
  Oznacza to niestety, że choć popieram te inicjatywy, nie wierzę w skutek tych działań. Przecież trzeba zmienić wszystko z prawem jako zbiorem WSZYSTKICH przepisów prawnych włącznie.
  Funkcjonariusze „W.S.” mają się zbyt dobrze, żeby chcieli zmienić cokolwiek.

 9. Jako społeczeństwo powinniśmy liczyć głównie na siebie. Tylko w ten sposób zmienimy nasz kraj na lepsze. Panie Michale, przytoczone słowa Pana w pełni odzwierciedlają rzeczywistość, którą należy PILNIE zmienić !!! A w szczególności tych którzy ustanawiają PRAWO, czyli polityków, którzy od dwóch dekad tylko mieszają w prawie, na którym mam wrażenie w ogóle się nie znają, nie znają jego realiów, treści KONSTYTUCJI. Pozdrawiam Pana i dziękuję za podjętą inicjatywę. W pełni Pana popieram. Mam kilka ciekawych pomysłów na równie podobne inicjatywy, który być może coś zmienią w naszym kraju, świadomości naszego społeczeństwa. Proszę o ewentualny kontakt. obywatelzatroskany@interia.pl

 10. Nie tylko wymiar sprawiedliwości nadaje się do poprawy, choć jest to czynnik najważniejszy by cokolwiek zmieniło się w naszym kraju. Ja ze swej strony dodam że do naprawie podlega również cały system penitencjarny, który tylko doprowadza do większej demoralizacji. Trudno jest wymagać od ludzi aby nie łamali prawa, aby resocjalizowali się, jeżeli względem nich łamie się prawo. TAK ! Prawa skazanych są w naszym kraju łamane i jest to fakt niezaprzeczalny. Jak więc można wymagać od nich by cokolwiek w swym życiu zmienili ?

  1. Ależ oczywiście, istnieje wiele dziedzin wymagających zmian. Ale bez zmiany systemu W.S. wszelkie inne działania są z góry skazane na niepowodzenie, po prostu utopią w g….

  2. Niestety nie ma do prawników zaufania większość społeczeństwa, dlatego pomysły prawników we własnej sprawie nie powinne być brane pod uwagę, nawet jeżeli byłyby słuszne, bo można spodziewać się drugiego dna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *