Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

08.10.2012 – AFERA FINROYAL – INDOLENCJA PROKURATURY

Parafrazując Słonimskiego – „Sytuacja w Prokuraturze nie jest tak zła, jakby się pozornie wydawało. Jest znacznie gorsza.”

LIST OTWARTY DO PROKURATORA GENERALNEGO

ANDRZEJA SEREMETA

Szanowny Panie Prokuratorze.

Z informacji otrzymanych z Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie Finroyal wynika, że do chwili obecnej zgłosiło się 935 poszkodowanych, ich roszczenia wynoszą ponad 50 mln zł, na kontach spółki nie zabezpieczono ani złotówki.  Prokuratura nie wie gdzie pieniądze zdeponowane przez klientów się znajdują ani ile z tych pieniędzy zostało przekazanych zagranicę.

Przypominam, że dochodzenie wszczęto w lutym 2008 roku, a umorzono po dwóch miesiącach w kwietniu 2008. Po zawiadomieniu KNF z października 2009, w styczniu 2010 wznowiono śledztwo. W lutym 2010 wystąpiono o pomoc prawną do Anglii i zawieszono śledztwo. Odpowiedź z Anglii nadeszła w październiku 2011 roku. W maju 2012 wystąpiono o opinię biegłego. W dniu 22.05.2012 zostaje nadany w TVN pierwszy program na temat Finroyal który natychmiast zawiesza wypłaty. Nie czekając na odpowiedź biegłych Prokuratura Rejonowa podejmuje śledztwo w dniu 21.05.2012 na dzień przed nadaniem programu. Można przypuszczać że prokuratorzy posiadają sztukę odgadywania przyszłości.

Niestety prokuratura przez ponad miesiąc nie zabezpiecza kont spółki i w dniach 22-29 czerwca z kont Finroyal wypływa 73 tys. USD. To informacje niepełne. Kiedyś pewien prokurator powiedział mi, że on jest od ścigania przestępców, a nie szukania skradzionych pieniędzy. Można zasadnie przypuszczać, że nie był on w swych postawach odosobniony.

Po dwóch i pół miesiącach „intensywnego” śledztwa, na początku sierpnia przekazano je do Prokuratury Okręgowej. I dalej nic istotnego się nie dzieje.

Do chwili obecnej poza zarzutem z art. 171 Prawa Bankowego właścicielowi Finroyal Andrzejowi K. nie postawiono żadnych innych zarzutów ani nie zatrzymano. Jak z tego widać Prokuratura uważa, że Pan Andrzej K. nie oszukał setek klientów, nie przywłaszczył ich pieniędzy, nie mataczy i nie transferuje pieniędzy zagranicę. Po prostu nie ma na to dowodów?

Nasuwają się następujące pytania:

– Czy objął Pan nadzorem to śledztwo i ewentualnie w jaki sposób jest on na bieżąco prowadzony? To afera bliźniacza do afery Amber Gold i jest z nią powiązana, bo Pan Andrzej K. odsprzedał większościowy pakiet akcji Marcinowi P. właścicielowi Amber Gold i z nim współpracował.

– Czy zamierza Pan czekać dalszych kilka miesięcy by przekazać to śledztwo poza Warszawę, tak jak to zrobił z śledztwem Amber Gold. Czy będzie Pan czekał, aż warszawscy prokuratorzy „poproszą”, by Pan to zrobił  „dla dobra śledztwa” i powierzył je kompetentnym prokuratorom?

– Czy wdroży Pan postępowanie wyjaśniające dla tego śledztwa od  roku 2008 do chwili obecnej, co jest w pełni uzasadnione jego przebiegiem, podjętymi decyzjami i zaniechaniami?

 – Czy będzie Pan czekał na interpelacje w Sejmie, by poważnie zająć się tą sprawą i sprawować bieżący efektywny nadzór?  

Niedawno w telewizji były Minister Sprawiedliwości powiedział, że już prawie dwa miesiące temu sugerował konieczność przeniesienia śledztwa Amber Gold poza Gdańsk. Przeciąganie takich decyzji tylko wydłuża niepotrzebnie śledztwo.

Czy Pan Prokurator ma poczucie upływającego
i traconego bezpowrotnie czasu, przez brak działań i „błędne” decyzje Prokuratury?

Po prawie pięciu miesiącach od wznowienia śledztwa możemy powiedzieć jedynie, że nie widać żadnych konkretnych efektów. Poszkodowani przecież poczekają.

List ten przekazuje również drogą mailową na Pana ręce i mam nadzieję, że bez przeszkód dotrze do Pana i otrzymam nań odpowiedź.

Michał Ziębiński                                              www.Forum-Z.cba.pl

Ps. Przeczytane w Internecie – śledztwo w sprawie parabanku  SWENDRAK, który jest piramidą finansową zostało przez Warszawską Prokuraturę Okręgową umorzone. Czyżby tryptyk? Amber Gold, Finroyal, Swendrak. Polecam, mając nadzieję, że ta informacja dotrze do Pana. 

Jeden komentarz “08.10.2012 – AFERA FINROYAL – INDOLENCJA PROKURATURY”

  1. Ja również 12.09.2012 wysłałam prośbę do kancelari Prokuratora Generalnego p.Andrzeja Seremeta ,niestety nie miał czasu pochylić się nad sprawą oszukanego obywatela przez przyzwolenie na oszukańcze praktyki w Polsce.List odesłał do Departamentu Postępowania Przygotowawczego na przezimowanie -lub zwyczajem do dolnej szuflady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *