This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

10.08.2012 – AFERA FINROYAL w „PAŃSTWIE PRAWA”

Parafrazując Słonimskiego – „Sytuacja w Wymiarze Sprawiedliwości nie jest tak zła, jakby się pozornie wydawało. Jest znacznie gorsza”.

Afera Finroyal nie ciągnie się od pięciu dni, ale od pięciu lat!

12.03.2010 – „Prokuratura ponownie wszczęła, umorzone w 2008 r.,  śledztwo w sprawie działalności firmy Finroyal – informuje „Parkiet”. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożyła  Komisja Nadzoru Finansowego. Powodem wznowienia prokuratorskich czynności był fakt, że działająca od 2007 r. w Polsce firma znajduje się na tzw. liście ostrzeżeń publicznych nadzoru jako nie posiadająca zezwolenia na wykonywanie czynności bankowych. Wg polskiego prawa przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążenia ich ryzykiem bez zezwoleniana dozoru jest przestępstwem. Przedstawiciele firmy twierdzą, że Finroyal oferuje umowy inwestycyjne, które nie są depozytem bankowym, więc nie potrzebuje zezwolenia na działalność bankową i nigdy o nie nie wystąpiła. Firma złożyła skargę na KNF do Komisji Europejskiej i sprawa jest w toku.. Finroyal obiecuje w reklamach, że powierzone jej oszczędności przynoszą 12 proc. zysku w skali roku. INTERIA.PL/PAP”

08.08.2012 – „Sprawę Finroyal bada prokuratura. – Wydaliśmy postanowienie o przedstawieniu Andrzejowi K., szefowi i właścicielowi FRL, zarzutu z art. 171 ust. 1 prawa bankowego, czyli prowadzenia działalności polegającej na gromadzeniu środków pieniężnych bez zezwolenia. Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczenia kraju – mówiła „Pulsowi Biznesu” Marta Białobrzeska, prokurator Rejonowy Warszawa Wola.”

07.08.2012 – „Do Prokuratury Rejonowej Warszawa Wola każdego dnia wpływa po kilka zawiadomień od klientów Finroyal, którzy nie dostali swoich pieniędzy z zakończonych już kontraktów lokacyjnych i prowadzone jest w tej sprawie śledztwo, jednak żadne zarzuty w tej sprawie nie zostały jeszcze przedstawione. BIZNES.PL”

Po przeczytaniu tych doniesień, okazuje się, że od pięciu lat Finroyal prowadził spokojnie działalność niezgodnie z prawem – a więc działalność przestępczą. Jak to możliwe w „Państwie Prawa”.?  Ktoś mógłby powiedzieć „Państwo znów nie ochroniło obywateli przed bezprawiem”. Ale to nie „Państwo” tylko konkretni funkcjonariusze Wymiaru Sprawiedliwości, znani z imienia i nazwiska nie dopełnili swych obowiązków. Po to płacimy podatki by Państwo, poprzez swe organy ścigania, chroniło nas przed przestępcami!   

Dlaczego śledztwo z doniesienia o podejrzenie popełnieniu przestępstwa, złożone przez Komisję Nadzoru Finansowego w 2007 roku (jak mniemam) zostało umorzone, jeśli Finroyal działał niezgodnie z prawem? Jeśli teraz można było błyskawicznie postawić zarzut, to dlaczego nie zrobiono tego ani w 2008 ani w 2010 roku? Jaki prokurator – z imienia i nazwiska – tego dokonał, kwestionując tym samym kompetencje KNF i jakie było uzasadnienie tego postanowienia? Należy je opublikować! Dlaczego nikt nie zakwestionował takiego bezprawnego postanowienia? Gdzie był wtedy nadzór prokuratorski?

Kto prowadził wznowione w 2010 roku śledztwo? Kiedy się ono zakończyło? Jakim
postanowieniem? Złożenie skargi nie wstrzymuje działań Polskiego Wymiaru Sprawiedliwości. Skargę składa się po wydaniu postanowienia. Nie można zaskarżać postanowienie które nie zostało wydane. Kto nadzorował śledztwa z 2008 i 2010 roku? Niezawisłość prokuratorów nie oznacza braku nadzoru i kontroli kierownictwa i instancji zwierzchnich. Chodziło o sprawę społecznie bardo ważną i bezpieczeństwo finansowe wielu obywateli.

Kto prowadzi obecnie to śledztwo? Dlaczego dopiero teraz, po ujawnieniu oszustwa i wybuchu skandalu, postawiono zarzut z art. 171. a wcześniej tego nie zrobiono, pomimo jednoznacznych wniosków KNF? Czy to jest nowe śledztwo i na jakiej podstawie jest prowadzone, czy jest to niezakończone śledztwo z 2010 roku?

Dlaczego, pomimo złożenia wielu doniesień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa defraudacji powierzonych ogromnych środków, oraz ewidentnej możliwości matactw podejrzanego dotyczących m.in. możliwości zbycia majątku spółki, podejrzany nie został zatrzymany i nie postawiono mu nowych zarzutów?

Zakaz opuszczania kraju to dzisiaj fikcja, bo podejrzany w każdej chwili może się ulotnić. Przestępca znów jest chroniony przez prokuraturę?

Czy Prokuratura zbadała sprawę przejęcia Finroyal w końcu lipca przez Amber Gold i czy nie spowodowało to wypływu kapitałów z Finroyal, co mogło być przyczyną niewypłacalności? Czy Prokuratura zbadała sprawę zakupu przez Finroyal spółek w Polsce, Niemczech i Austrii i wie co się z nimi stało?

Pytań jest dużo więcej.  Cała sprawa nie spadła nagle jak grom z jasnego nieba, tylko była od wielu lat znana zarówno w KNF jak i w Prokuraturze która od pięciu lat „prowadzi” śledztwo!!!. Jak można było dopuścić do tak fatalnych w skutkach zaniechań? Kto za to odpowiada? Czy znów okaże się, że nikt?

Czy prokurator może nie przestrzegać prawa? Czy Prokuratura może przez pięć lat ochraniać przestępcę, zamiast go oskarżyć i wnieść sprawę do sądu już w roku 2008? Czy w roku 2008 działalność Finroyal była legalna? Przecież umorzono śledztwo! Dlaczego stała się nielegalna dopiero teraz i postawiono zarzuty – choć prawo się nie zmieniło? Trzeba było skandalu by Prokuratura zaczęła działać? Za późno!

Czy wreszcie prawo w naszym kraju będzie przez organy ścigania, przestrzegane, stosowane, egzekwowane bez wyjątków, nie tylko w stosunku do drobnych przestępców?

Czy jeśli przez pięć lat Prokuratura Rejonowa nie „poradziła” sobie z tą sprawą, czy nie powinna się tym zająć Prokuratura Okręgowa? Sprawa ma teraz o wiele szerszy zasięg i ogromne znaczenie społeczne. Opinia publiczna oczekuje wyczerpującej odpowiedzi na te bulwersujące pytania!

Czy Polska jest Państwem Prawa???

Michał Ziębiński

TRZEBA DZIAŁAĆ – BY POZYTYWNIE ZMIENIĆ OTACZAJĄCY NAS ŚWIAT!

LICZĘ NA TWOJĄ POMOC I ZAANGAŻOWANIE – TO DOTYCZY TEŻ CIEBIE!

8 komentarzy “10.08.2012 – AFERA FINROYAL w „PAŃSTWIE PRAWA””

 1. W dniu wczorajszym otrzymałam wiadomość o przekazaniu przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie aktu oskarżenia p/Andrzejowi Korytkowskiemu z jego spółką FINROYAL do Sądu Okręgowego w Warszawie ;propozycja to 500.000 tyś kary -bo tyle zabezpieczono i kara więzienia.A ja pytam ;co z osobami poszkodowanymi-żyjącymi w nedzy ,tymi którzy z rozpaczy odeszli,jak pan z Chrzanowa,czy Skawiny ludzie starzy którym serce nie wytrzymało ,którzy wierzli państwu polskiemu.To podłe państwo ,które pozwala szabrować swoich obywateli-tym bardziej ,że miało wiedzę że Korytkowski to oszust i złodziej od 2007r ,gdzie ten prokurator który go uniewinnił.Niech teraz zwróci pieniądze tym którzy przez niego zostali oszukani.,bo nie wykonał należycie zadania za które my społeczeństwo mu płacimy pensję.Tego tak nie zostawimy-koniec bezkarności w okradaniu obywateli.Tyle instytucji bierze pensje z naszych podatków i nie robi nic -żeby ukrócić oszustwa na wielką skalę.

 2. Mądra Pani Lilo,najwyrażniej Pani dobrze zna intencje Korytkowskiego z FINROYAL – człowieka od przekrętów-ale nie TVN naciągał polaków poraz drugi na złodziejskie przekręty-ale po skargach osób już w marcu ,że nie mogą wycofać swoich pieniędzy TVN zainteresowało się co się dzieje z ich wkładami? Osoby jak ja które zostały w perfidny sposób z pomocą nieudolnych sądów oszukane ,a złodziej jest bezkarny bo spaceruje po Warszawie.pytam o zadanie sądu?Dziękuję zatem TVN -że nie dopuścił do tego , żeby interes mu się nadal niekręcił.A pani Lila zapewne była doradcą,i może podzieli również z nim karę.Tego serdecznie życzę.

 3. Społeczeństwo nie jest głupie-samo będąc uczciwe-mało również zaufanie do Pąństwa Polskiego a właściwie instytucji opłananych przez podatników jak;ABW,KFN,CBŚ,Policję ,Sądy i Prokuraturę ,który nie były w stanie zakończyć sprawę wcześniejszych przekrętów Korytkowskiego od 2007 roku.Odnosze wrażenie że państwo polskie ,sądy i prokuratura chroni żłodziei ,a nie obywatela.Jeżeli doprowadzili by sprawę Korytkowskiego-Kasy Opłat-do finału -siedziałby w kryminale a nie dyrektorował w następnych złodziejstwach.Proszę pamiętać-że reklamy i bilbordy były w całym Krakowie[z Wroną-i w Gazecie Krakowskiej-to czyta każdy,a dostępu do komputera nie ma każdy.Powinno być napiętnowane-że złodziej .

 4. szkoda że przez taką pseudofirmę tracą również uczciwi wykonawcy, którzy przez to że współpracowali z amber gold są z nimi kojarzeni, chodzi mi o agencję reklamową http://zak-studio.home.pl/ – ja od jakiegoś czasu współpracuję z tą agencją i nie mam żadnych zastrzeżeń!

 5. Szanowni Państwo!!!
  Informujemy, iż Kancelaria Medius SA Kraków poszukuje osób, które powierzyły swoje oszczędności Spółce Finroyal i czują się oszukane. W trosce o jak najlepszą ochronę Państwa interesów Kancelarii zależy na możliwie szybkim złożeniu pozwu zawierającego o zabezpieczenie Państwa roszczeń. W związku z powyższym prosimy osoby zainteresowane grupowym dochodzeniem roszczeń o możliwie jak najszybszy kontakt z Kancelarią.

  Jolanta Pęgiel
  505 043 813, 12 265 12 76
  j.pegiel@kancelariamedius.pl

 6. Panie Michale ,świetnie że ułożył pan chronologie wydarzeń.Dodaje swoją związana z Finroyal i panem Andrzejem Korytkowskim .
  22.05 2012-repotrtaz grupy TYN na temat firmy i p.Korytkowskiego-burza medialna .
  i od 23.05.2012r-klienci nie moga wypłacić pieniędzy- co jest do przewidzenia .
  Czy przed burzą medialną TVN podjął kroki prawne zabezpieczajace ludzi przed stratą?
  Dlaczego TYN nie zgłosił do prokuratury mozliwości popełnienia przestępstwa i o zabezpieczenie np.kont bankowych lub dlaczego sama prokuratura tego wcześniej nie zrobiła ?
  Dlaczego a dlatego zeby ludzie nie odzyskali pieniędzy.Jaki interes — kilka interesów róznych grup =bedzie głośno o oszustwie i będa zmiany prawne ,i klienci będa chodzic tylko do banków,prokuratura zatrudni kompetentnych pracowników i zacznie pracować i będa mogli się wykazać uświadamianiem głupiego społeczeństwa itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *