Archiwum kategorii: Bez kategorii

13.06.2013 – ATAK NA FORUM-Z NAPRAWMY WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI

ATAK NA FORUM-Z  NAPRAWMY WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI 

Dziś rano otrzymałem telefon z firmy home.pl SA, info@homecloud.pl z którą podpisałem umowę na korzystanie z serwera VPS,  że na skutek skargi dwóch osób wypowiadają mi umowę z dniem dzisiejszym i usuwają moje dane z serwera.

Od roku prowadzę portal Forum-Z. Portal ma na celu powołanie inicjatywy społecznej w celu radykalnej naprawy naszego wymiaru sprawiedliwości. W ciągu roku portal miał blisko sto tysięcy wejść, z pięćdziesięciu siedmiu krajów świata, a ponad pięć i pół tysiąca osób wpisało się na listę poparcia. Wśród nich jest ponad trzydziestu profesorów i  pięćdziesięciu prawników, w tym Sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku.

Wyjaśniam, że zgodnie z polskim i europejskim prawem wysyłana notka informacyjna nie jest „spamem” i nie może być traktowana jako spam. Zgodnie zawartą w niej z informacją jeśli ktoś nie chce otrzymywać takich maili wystarczy, że napisze słowo NIE i jego adres jest usuwany z listy mailingowej. Ponadto może w prosty sposób zablokować swoją skrzynkę przed dalszym otrzymywaniem takiej korespondencji. Tak więc nie chodzi tu o ochronę prywatności klientów, a o świadomą akcję jakichś osób, którym się ta działalność nie podoba.

 Pracownik firmy „home” po prostu uznaje, że moje maile są niezgodne z ich regulaminem i to wystarcza, by telefonicznie wypowiedzieć umowę najmu i usunąć dane z serwera następnego  dnia.

NAJWYRAŹNIEJ KTOŚ CHCE, BY TEN PORTAL NIE DZIAŁAŁ

 To nie jest pierwsza interwencja w sprawie tego portalu, gdyż dwa inne serwery zostały wcześniej zablokowane. Takie działania należy uznać za ograniczanie wolności słowa i wypowiedzi.

 

 Niniejszym zwracam się do Zarządu Firmy home.pl SA, aby ponownie rozpatrzyła i cofnęła tę decyzję, ponieważ łamie ona prawa obywatelskie.

 Ponadto proszę wszystkich ludzi dobrej woli, którym zależy na naprawie Wymiaru Sprawiedliwości, by wysyłali maile w tej sprawie do Prezydenta, Premiera, Ministra Sprawiedliwości, Marszałka Sejmu oraz Zarządu firmy home.pl SA, by cofnąć te dyskryminujące decyzje.

 Liczę na Wasze poparcie i zdecydowaną reakcję w celu obrony wolności słowa.

Michał Ziębiński

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

05.12.2012 – SĘDZIOWIE POCZULI SIĘ URAŻENI

 SĄD NA LEKCJI  – FAKTY

4 grudnia 2012 r. ukazał się na pierwszej stronie GW artykuł Aleksandry Pezdy „SĄD NA LEKCJI”. W podtytule, zdanie z podręcznika dla gimnazjum „Polskie sądy źle funkcjonują, w środowisku obowiązuje klanowa solidarność, nie eliminuje się sędziów złych lub skorumpowanych”. A dalej „W 2002 roku tylko co piąty polak oceniał pracę sądów pozytywnie.”

Przedstawiciele środowiska zareagowali natychmiast i w proteście do MEN stwierdzili, że „Ten podręcznik nas obraża…”, a Profesor z PAN-u stwierdza „Podręcznik powinien być oparty nie na publicystyce a na faktach.” Czy Pan Profesor zna fakty?

W notce zamieszczonej poniżej, przeznaczonej do internetu, podaję jedenaście FAKTÓW opartych na statystykach i  badaniach naukowych. Potwierdzają one opinie autorów książki, Elżbiety Dobrzyckiej i Krzysztofa Makary. Chwała im za to, że napisali PRAWDĘ o wymiarze sprawiedliwości. Bo młodych ludzi trzeba uczyć po prostu PRAWDY, a szacunek dla instytucji, zależy od ich rzeczywistego działania. Na szacunek trzeba sobie zasłużyć! Poniżej notatka.

NAPRAWMY WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI

Nasz Wymiar Sprawiedliwości jest ciężko chory. Mamy wadliwe prawo, niesprawnie działające sądy i prokuratury w których panuje korupcja i nepotyzm. Cały system jest źle zorganizowany, drogi, niewydajny, hamuje nasz rozwój gospodarczy i nie odpowiada potrzebom społeczeństwa.

Jeśli nie dziwi cię, że w 2010r. z 90 000 skarg – Resort Sprawiedliwości uznał tylko 3,8%.

Nie zaskakuje, że we Francji w 2008 r. było 9 sędziów/100 tys. ludności, a w Polsce 26, a jednak postępowania gospodarcze trwały w Polsce 850 dni, a we Francji 76.

Uważasz za zasadne, że Polski prokurator miał tylko 179 spraw/rok a Francuski 2 674.

Godzisz się by na tak funkcjonujące Sądownictwo, wydawać 1,82% budżetu Państwa, podczas gdy w Anglii, Danii i Irlandii wydają 0,2% budżetu.

Jeśli uważasz, że studenci Wydziału Prawa UW, którzy w/g badań z 1999 r. w 61%, w swej przyszłej pracy zawodowej akceptowali KORUPCJĘ, mogą być dziś dobrymi sędziami i prokuratorami? – NIE RÓB NIC!

Jeśli jednak uważasz, że Wymiar Sprawiedliwości wymaga „Generalnego Remontu”. Dołącz do nas. Wpisz się na listę poparcia.

„Jeżeli myślimy, że niczego nie możemy zmienić, to ZMIEŃMY MYŚLENIE”

 Wejdź na http://forum-z.cba.pl ”

Fakty te, są od dawna znane wszystkim zainteresowanym, również Stowarzyszeniu Iustitia.

By zmienić podręcznik, czego należałoby sobie życzyć, wpierw trzeba zmienić rzeczywistość naszego wymiaru sprawiedliwości, o którym jeden z jego przedstawicieli napisał, iż znajduje się od wielu lat w „permanentnej zapaści funkcjonalnej”.  By to zmienić konieczna jest presja społeczna na władze i urzędników, by wreszcie, zamiast jałowych sporów, podjęli
skuteczne działania w celu kompletnej, radykalnej przebudowy i odnowy tego systemu. Pisałem o tym również w liście do Premiera z 1 września tego roku.

 Michał Ziębiński